WIZYTA 2016

prezentacje spektakli w miejscowościach województwa wielkopolskiego

Projekt WIZYTA powstał w celu ułatwienia dostępu do oferty poznańskich teatrów offowych mieszkańcom województwa wielkopolskiego poprzez prezentacje spektakli w mniejszych ośrodkach kultury zlokalizowanych poza Poznaniem. W ramach projektu Republika Sztuki Tłusta Langusta nawiązuje współpracę z partnerem odpowiedzialnym za pomoc w zakresie organizacji wydarzenia na terenie miejscowości, w której działa.

W ramach edycji WIZYTA 2016 zostanie zaprezentowany spektakl "Procesy" w wykonaniu Teatru Usta Usta Republika, którego premiera miała miejsce w grudniu 2013 roku podczas Festiwalu Teatralnego MASKI w Poznaniu.

"PROCESY"
Teatr Usta Usta Republika

reżyseria: Wojciech Wiński
scenariusz: Łukasz Pawłowski, Ewa Kaczmarek, Wojciech Wiński
kostiumy: Idalia Mantas
muzyka: Adam Brzozowski
aktorzy: Ewa Kaczmarek, Roman Andrzejewski, Paweł Jerzy Bocian, Grzegorz Ciemnoczołowski, Marcin Głowiński, Łukasz Muciok, Remigiusz Najewski, Mikołaj Podworny, Artur Śledzianowski, Dariusz Zakrzewski, Przemysław Zbroszczyk

Procesy odbywają się wszędzie i trwają ciągle. Głównie w nas. Jesteśmy oskarżonymi, jesteśmy własnymi prokuratorami, a główną karą, na którą skazujemy się codziennie jest strach. Strach przed stratą pracy, akceptacji, zdrowia, miłości, życia. Dzień po dniu sami sobie budujemy szubienicę, na której w końcu zawiśniemy. Spragnieni sprawiedliwości, która nie nadeszła.

fot. NotYourPictures

Ostateczny
Ostateczny
Ostateczny
Ostateczny
Ostateczny


"Procesy"
Teatr Usta Usta Republika
16 grudnia - MDK Konin
17 grudnia - GOK "Hutnik" Gostyń
18 grudnia - CK "Scena To Dziwna" Gniezno
19 grudnia - Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu

Projekt WIZYTA - Republika Sztuki Tłusta Langusta jest wspierany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Poznania.