tlusta01a

Przestrzeń dla sztuki

Republika Sztuki Tłusta Langusta to kulturalna przestrzeń w samym centrum miasta.

Przestrzeń przyjazna spotkaniom. Zdolna pomieścić sztukę w różnych, niecodziennych wydaniach.

Gospodarzami Tłustej Langusty są artyści związani z Teatrem Usta Usta Republika, od lat specjalizujący się w ożywianiu i artystycznym odkrywaniu dla teatru „miejsc całkowicie nieteatralnych”. Przestrzeń w oficynie niewielkiej kamienicy przy ul.Gwarnej 11, to dla nich kolejna okazja do twórczego wykorzystania nietypowej miejskiej przestrzeni, tym razem na potrzeby długofalowej, kulturalnej działalności.

W Republice Sztuki Tłusta Langusta można ze sztuką pobyć, pooddychać nią, podziwiać, powzruszać, podyskutować i samemu tworzyć. Do dyspozycji artystów jest 300 m kw. powierzchni, podzielonej na trzy oddzielne poziomy. Każde z pomieszczeń ma odmienny charakter oraz klimat, i może z powodzeniem sprawdzić się w roli miejsca prezentacji kameralnych spektakli, koncertów, sztuki perfomance, instalacji plastycznych, sesji fotograficznych, paneli dyskusyjnych, pracy warsztatowej lub studyjnej.

Republika Sztuki Tłusta Langusta to przestrzeń dla sztuki. Jeśli masz na nią swój pomysł, serdecznie zapraszamy do współpracy!