nanodramy

TŁUSTA LOKOMOTYWA 2023

cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat

TU MOŻESZ ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTATY

IDEA

Tłusta Lokomotywa to projekt edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat, promujący kulturę, sztukę oraz aktywność i kreatywność wśród uczestników. Projekt odbywa się w przestrzeniach Republiki Sztuki Tłusta Langusta przy ul.Gwarnej 11 w Poznaniu - miejscu otwartym na twórcze wyzwania.Harmonogram warsztatów:FOTOGRAFICZNE "Przygoda z fotografią"
03-07 lipca
10-14 lipca

CYRKOWE "Magia cyrku"
03-07 lipca
10-14 lipca

PLASTYCZNE "Zszywka Kreatywka"
17-21 lipca
24-28 lipca

GRAFICZNE "Dzieciaki drukują"
17-21 lipca
24-28 lipca

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE "PRZYGODA Z FOTOGRAFIĄ"


Jak powstaje obraz fotograficzny?
Czy można zrobić zdjęcie bez aparatu fotograficznego? Trochę historii, szczypta chemii, odrobina optyki w wszystko w przystępnej i atrakcyjnej warsztatowej formie. Na początek malowanie światłem czyli plastyczne przygody fotografii, potem uczestnicy sami będą wykonywali najprostsze aparaty fotograficzne (Camera Obscura), które później zabiorą do domu i będą nimi fotografować swoje najbliższe otoczenie. Następnie trochę magii czyli wywoływanie zdjęć w tradycyjnej ciemni fotograficzne. Sesja fotograficzna w dawnym stylu, każdy będzie mógł zrobić sobie tradycyjny czarno-biały portret w stylu pradziadków. Zapewniamy miłą i twórczą atmosferę w przyjaznym i bezpiecznym miejscu pod fachową opieką.WARSZTATY CYRKOWE "MAGIA CYRKU"


To będzie niezły cyrk!
Sztukę żonglowania, kręcenia talerzami czy nauki nowych magicznych trików pokaże Ci Norbert Ogoniak, od lat specjalizujący się w pokazach cyrkowych, iluzjonistycznych i clownadzie. Podnoszenie sprawności i dobra zabawa to cel naszych spotkań. Nie zabraknie w nich ruchu i teatralnej przygody ze sceną.WARSZTATY PLASTYCZNE „ZSZYWKA KREATYWKA”


Zszywka-Kreatywka ma w Poznaniu całe rzesze wiernych fanów.
Prowadząca warsztaty Idalia Mantas słynie z miłości do szalonych kolorów i bajkowych dekoracji, którymi potrafi ożywić każde wnętrze. Przedmioty tworzone w trakcie warsztatów to zawsze punkt wyjścia do opowiadania własnych historii. W Zszywce Kreatywce widzieliśmy już baśniowe smoki, pszczele rodziny, łąki pełne kwiatów czy zabawnych kredkożerców. Co stanie się tematem warsztatów tym razem? Nie możemy się doczekać!WARSZTATY GRAFICZNE "DZIECIAKI DRUKUJĄ"


Zapraszamy na spotkanie z prostymi technikami i zabawami graficznymi.
Na warsztatach dzieciaki nauczą się się jak domowym sposobem tworzyć grafiki techniką płaskodruku i wypukłodruku. Wykorzystają różne materiały z których powstaną matryce do wydruku wyjątkowych grafik. Dowiedzą się czym jest tessalacja, stworzą moduł własnej mozaiki. Stworzą grafikę w dwóch lub trzech kolorach. Dowiedzą się jak wydrukować grafikę na koszulce lub torbie. Dowiedzą się jakie są różnice pomiędzy farbami i jak je dobrać do odpowiedniej techniki druku na papierze czy tekstyliach. Dowiedzą się, że grafika jest wszędzie, otacza nas i ma duży wpływa na nasze życie, dlatego powinna być ładna i dobrze zaprojektowana a przede wszystkim można się nią świetnie bawić.Projekt "Tłusta Lokomotywa - warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży" jest wspierany finansowo ze środków Miasta Poznania